Stará práčka – opraviť, či vymeniť za novú?

Stará práčka – opraviť, či vymeniť za novú?

Tiež patríte k tým, čo sa neradi lúčia s vecou, ktorá im roky dobre slúžila, sú na ňu zvyknutí a nechcú vyhadzovať peniaze za niečo nové? Potom Vám ponúkam niekoľko rád, ktoré by Vám mali pomôcť pri rozhodovaní.

Dôvody, prečo opraviť starú práčku:

Sme zvyknutí na obsluhu, máme vyskúšané a naučené programy, ktoré nám vyhovujú. U nového výrobku sa niekoľko dní budeme trápiť s návodom, aby sme sa vôbec naučili práčku ovládať. (S pribúdajúcim vekom sa môže táto doba aj predĺžiť.)

Môže sa stať, že rovnaký rozmer práčky sa už nevyrába, a iný rozmer sa nám tam nezmestí.

Je to poctivý výrobok vyrobený z iných materiálov, ako sa používa dnes, a preto nám vydržal až dodnes. Nie je to ešte výplod modernej konzumnej spoločnosti tzv “po použití vyhodiť”, ako dnes napokon väčšina spotrebného tovaru na trhu.

Ak naša práčka prestane fungovať, ako by mala, ešte zďaleka neznamená, že musí byť chybný práve programátor, ako si väčšina laikov myslí. Dosť často je príčinou úplne niečo iné, a oprava potom vyjde na niekoľko eur. Zákazník potom vyhodí do šrotu práčku, ktoré vlastne ani skoro nič nebolo.

Pre drvivú väčšinu starých ľudí je výmena ich starej práčky za novú nočná mora, pretože sa len ťažko zoznamujú s technikou dnešnej doby, a pranie sa pre nich potom stáva utrpením.

Vo výsledku na vypranú bielizeň väčšinou rovnako nespoznáte, v akej starrj práčke bolo vyprané … a bielizni je to tiež jedno.

Dôvody, prečo kúpiť novú práčku:

Dnešné spotrebiče sú už zamerané na úsporu vody a energie. Oproti starým sa dnes už všetky nové práčky radí do energetickej triedy minimálne A alebo A +.

Ak oprava starej práčky je už nerentabilné, alebo podľa posúdenia technika je riziko do nej investovať peniaze za opravu.

Ak sa už náhradné diely potrebné na opravu nevyrábajú.

Máte na výber nepreberné množstvo výrobkov, a môžete si zvoliť práčku presne podľa svojich nárokov, požiadaviek, aj finančných možností.

Zmení sa Vám odpozeraný vzhľad vo Vašej domácnosti

Nová práčka bude mať ďalšie nové zaujímavé funkcie a programy, ktoré tá stará nemala.

Vďaka novým technológiám sú dnešné práčky väčšinou pomerne tiché a odpružené proti skákanie a otrasom, čo sa o tých starých vždy povedať nedalo

Niektorí výrobcovia na trhu ponúkajú predĺženú záruku na spotrebič (nad zákonnú 24 mesiacov) niekedy si túto záruku síce musí zákazník priplatiť, ale niektorí výrobcovia ju poskytujú úplne zadarmo.

social position

UPOZORNENIE: dňa 20.5.2022 /piatok/ bude prevádzka otvorená len v čase 09.00 hod. -12.30 hod. Skryť